internette sende kazanabilirsin


Aile danışmanlığı

Paylaş

dj_ibo_g_h


Mesaj Sayısı : 739

Kayıt tarihi : 21/06/11

Aile danışmanlığı

Mesaj tarafından dj_ibo_g_h Bir Ptsi Tem. 01, 2013 12:44 pm

Web Adresi: http://www.beted.org.tr
Sahibi: beted
Hosting Sağlayan Firma: kendisunucumuz
Web Master ve ya Teknik Sorumlu: beted
Kullanılan sistem hakkında bilgiler: özel yazılım
Site içeriği hakkında detaylı bilgiler:


    Toplumumuzun kanayan yaralarından biri olan ve hergün binlerce ailenin dağılmasına yol açan aile içi iletişimsizlik ve sevgi eksikliği özellikle son yıllarda toplum içerisinde kendini daha çok göstermeye ve daha büyük sıkıntılara yol açmaya başladı. Günlük hayatta karşılaştıkları sorunlarya daiş yaşamlarında morallerini bozan durumlar sebebiyle kendilerinden başka hiç kimseyi düşünemeyen ve birbirlerine karşı sahip oldukları anlayışı zaman içerisinde kaybeden çiftler bir süre sonra en ufak bir sorun için bile birbirlerini suçlayabiliyorlar ve ufacık sorunları büyüyerek aile içi yaşamda dönüşü olmaz sonuçlara neden olabiliyor. Boşanmaların hızla arttığı son yıllarda birçok çiftin iletişim kopukluğu sebebi ile yollarını ayırdığı ve aslında sadece biraz daha fazla iletişime geçerek ailelerini kurtarabilecekleri halde yalnızlığa mahkum kaldıkları görülüyor. Daha büyük sorunlara sahip olan ve boşanarak belki de birbirlerine iyilik yapan ailelerde de yaşanan bilgi eksikleri sebebiyle hergün ülkemizde binlerce kadın cinayeti işleniyor ve kadına şiddet adeta sokaklarda kol geziyor.

Aile danışmanlığı hizmeti ise işte tam bu noktada devreye giriyor. Eğitim düzeyi yüksek ve çalışan çiftler arasında iletişim eksikliği sebebiyle yaşanan boşanmalara engel olunması amacı ile bireylerin aile danışmanlığı eğitimi almış bir danışman eşliğinde sorunlarına çözüm aramaları önerilirken aynı zamanda aile danışmanlığı kursuna
 katılmış bu danışmanların düzenlediği etkinlikler ve kullandıkları metodlarla birbirlerine duydukları sevginin canlandırılması amaçlanıyor. Diğer yandan çopk daha büyük sorunlar yaşayan ve boşanma durumunun gerekli olduğu ailelerde yaşanılan şiddet olayları için gerçekleştirilen terapilerde bireylerin birbirleri için uygun olmadığının ancak bunun hayatın sonu olmadığının altı çiziliyor. Böylelikle ilk aşamada evliliklerin kurtarılması amaçlanırken ne olursa olsun bitecek evliliklerde tarafların birbirlerinin haklarına saygı duyması sağlanmaya çalışılıyor.

Aile danışmanlığı yapmak ve kendinize bu alanda bir kariyer oluşturmak istiyorsanız en kısa sürede http://www.beted.org.tr  sitesini ziyaret ederek şartlarınıza uygun aile danışmanlığı kurslarına katılmalı ve kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanızı almalısınız. Sitede aile danışmanlığı Ankara ve aile danışmanlığı Bursa gibi il seçenekleri ve kurs süreleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve kendinize en uygun kurs seçeneklerini belirleyerek site üzerinden ön kayıt yaptırarak kurslara katılabilirsiniz.

    Forum Saati Cuma Nis. 20, 2018 4:36 am