internette sende kazanabilirsin


Beyin Cerrahisinde Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Paylaş

dj_ibo_g_h


Mesaj Sayısı : 739

Kayıt tarihi : 21/06/11

Beyin Cerrahisinde Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Mesaj tarafından dj_ibo_g_h Bir Perş. Haz. 27, 2013 7:42 pm

Web Adresi: http://www.drmuratinan.com
Sahibi: drmuratinan
Hosting Sağlayan Firma: knedi sunucumuz
Web Master ve ya Teknik Sorumlu: drmuratinan
Kullanılan sistem hakkında bilgiler: özel yazılım
Site içeriği hakkında detaylı bilgiler:Bel fıtığı genellikle orta yaşlarda görülür. Toplumun yüzde sekseni hayatında bir kere bel ağrısı çekmiştir. Bel ağrısı şikayetiyle doktora başvuranların geneli orta yaşlıdır. Bel fıtığının oluşmasında bilinçsiz hareketler ve ağır yük kaldırmak etkendir. Yaş ilerledikçe diskleri besleyen kanallardaki su miktarı azalır. Bu da zaman içerisinde diskin küçülmesine ve iki omur arasındaki mesafenin azalmasına sebep olur.
Bel fıtığı belde ve bacakta oluşan ağrılarla kendini belli eder.  Bacakta uyuşma gibi durumlar da gözlenebilir. Daha önce rahatça yapılan hareketleri yapmakta güçlük çekilebilir. Tabi her bel ağrısı bel fıtığı değildir. En doğru teşhisi doktor koyacaktır.
Bel fıtığından korunmak için hiçbir zaman ağır yük kaldırmamalıyız. Vücudun yapısına ters gelen hareketlerden kaçınmalıyız. Sert bir yatakta uyumalıyız. Hareketsiz bir yaşam tarzından kaçınmalıyız. Bel bölgesini güçlendirici egzersizler yapmalıyız. Eğer Bel Fıtığı ameliyatı olmamız gerekiyorsa gerekli araştırmaları yaptıktan sonra kendimizi doktora bırakmalıyız. Doktora güvenmekle hem içiniz rahat eder, hem de ameliyat stresinden arınmış olursunuz.
Beyin cerrahisi alanına baktığımızda tümör, anevrizma, arteriovenöz malformasyon, kavernom, karatid stenozu, hidrosefali, meningomyelosel,  bel fıtığı, kafa ve omurilik yaralanmaları, beyin damarlarının tıkanması, sara hastalığı gibi rahatsızlıklarla ilgilendiğini görüyoruz.
Beyin Cerrahisi oldukça zorlu bir dal olduğu için ülkemizde beyin cerrahı sayısı azdır. Tıbbın en çok dikkat ve tecrübe gerektiren dalı hiç şüphesiz beyin cerrahisidir. Beyin vücudumuzun en temel organlarından biridir. Geminin kaptanı da diyebiliriz. Beyinde oluşan bir sorun bütün vücudumuzu anında etkiler.  Beyin de diğer bütün organlarımız gibi oldukça hassas bir organımızdır. Beyin ameliyatları uzun saatler sürer. Genellikle beyin cerrahisini ilgilendiren ameliyat en aşağı beş saat sürmekte. Eğer sürekli baş ağrısı problemi yaşıyorsanız kesinlikle bir doktora görünmelisiniz.  Baş dönmesi, mide bulantısı gibi şikayetleriniz varsa güvendiğiniz bir hekimle hemen irtibata geçin. Kendinizi asla ihmal etmeyin. Bir sağlık problemi ne kadar erken teşhis edilirse o rahatsızlığın çözümü o kadar başarılı olacaktır. Erken teşhis hayat kurtarır.

    Forum Saati Cuma Nis. 20, 2018 4:46 am